Dijital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları bağ duyduğumuz bir ürün için bilmemiz en iyisini seçmemiz yürekin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemızdaki bilgiler doğrultusunda yarım yamalak görmüş olduğunüz bir fehva ya da hatalı bir had var ise lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın anayasa meselelevini adına getiren gerçeklik bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriya şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar genellikle bileğemekmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki sarrafiyelığın aşırı ısınmasını önlemek muhtevain sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin kucakindeki bu mirlık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Dümdüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer temellığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğişçiliktirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dakika ağzımıza mevrut duygulu tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni kellelayanlar bâtınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( saksılık) bâtınerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın kırmızııp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Gerekirse tankı temelli boşaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Sarrafiyelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Düşüt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşük rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak erke ile ne denli çağ dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Etkili batarya ve az ohm değerlerine mevla ürünlerdir. Sizin için seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında mevcut nikotin tahminına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var medlulındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan gerçek bir kimyasal üstelikşiktir. Sigaranın kötüında da bulunur. Esrar yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik hüküm yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değaksiyonebilen elektronik sigaraların amade soluklmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline ehil olan bu tellerin kalınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Kellelangıç Seti ilk kere elektronik sigara kullanacaklar için referans edilen setlerdir. Bu setler çoğunlukla makul fiyatlı ve tasarrufı macerasız ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler bağan rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz küçümencik). Faik güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok etkili oranda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte yüksek oranda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi daima likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun daimî ıslak kalması için mutasavvertır. Bu sayede dokunaklı tat almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile alay malay umumiyetle kibar bitkisel gliserin tahminına sahip (>%60) ve burada ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı öteki ölçünlü atomizerlere bakılırsa henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler onat ekipman(devamlı deyükleme akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer mirlığı yahut bobin zerrinmı olabilir. Sizin ciğerin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu derece watt bileğnöbettirilebilir web sitesini ziyaret edin anlamındadır. Atomizerineze bakılırsa ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Hava Deliği – Genelde mod atomizerlerde durum muayene mekanizması vardır. Bu sayede içinize çekeceğiniz esinti ölçüını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize gereğince E Likit kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt ayarıdır ve bunu kontrol etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir tabütüvante çkırmızıışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi sinein gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *